متن انگیزشی رویات رو زندگی کن

 از لس براون

نمیدونم چه رویایی تو سرت داری.

و اهمیتی هم نمیدم که چقدر ناامید کننده بود،  وقتی برای رسیدن به رویات تلاش میکردی .

اما رویایی که تو ذهنت داری ، امکان پذیر هست.

بعضی ها از قبل میدونند که کار مشکلی هست.

آسون نیست

تغییر دادن زندگی کار آسونی نیست

در راه رسیدن به رویاهات ناامیدی های زیادی رو تجربه می کنی.

شکست های زیادی،دردهای فراوونی،لحظه هایی میاد که به خودت شک می کنی.

خدایا چرا؟ چرا برای من این اتفاق میافته؟من فقط دارم تلاش می کنم از بچه ها و مادرم مراقبت کنم؟

من که نمی خوام از کسی دزدی کنم؟

چرا این اتفاق باید برای من بیفته؟

روی صحبت من با کسایی هست که دارند لحظات سختی رو تجربه می کنند.

دست از رویاهاتون نکشید.

لحظات سختی میان، اما نیومدن که بمونند.اونها اومدند تا بگذرند.

بزرگی وعظمت و موفقیت یه تصویر عجیب وغریب و مبهم و دور از دسترسی نیست که تنها افراد خاصی در میون ما از اون بهره مند باشند.بلکه چیزی هست که در درون همه ما وجود داره

خیلی مهم هست که باور داشته باشی تو منحصر بفرد هستی

اغلب مردم خانواده ای تشکیل میدن،درآمدی دارند و میمیرند اونها از رشد کردن دست می کشند،از ادامه دادن دست میکشند،از تلاش برای حرکت رو به جلو دست میکشند.

افراد زیادی هستند که علاقه به  شکایت کردن دارند،اما نمی خوان که هیچ کاری برای موقعیت خودشون انجام بدن.

بیشتر مردم دنبال رویاهاشون نمیرن، چرا؟ دلیل اولش بخاطر ترسه!ترس از شکست.

اگه کارها اونطوری نشه چی؟

و دلیل دیگش ترس از موفقیت هست.چی میشه اگه اونها انجامش بدند ولی من نه؟اونها ریسک پذیر نیستند. زمان زیادی رو با مردم صرف میکنی،زمان زیادی رو می گذاری تا اینکه مردم ازت خوششون بیاد . تا جایی که  دیگران رو بیشتر از خودت میشناسی. روشون مطالعه می کنی،چیزهای زیادی در موردشون میدونی. می خوای مثل اونها وقت بگذرونی .می خوای دقیقا مثل اونها بشی

اصلا میدونی؟

زمان زیادی رو روی دیگران سرمایه گذاری کردی؟درحالیکه نمیدونی خودت کی هستی .من می خوام تو رو به چالش بکشم تا یه مقدار وقتت رو به خودت اختصاص بدی. اگه می خوای رویاهات محقق بشن باید افراد بازنده رو از زندگیت حذف کنی. اما افرادی که سمت رویاهاشون در حرکت هستند زندگی براشون معنی و مفهوم خاصی داره.

وقتی که به فرد رویا پردازی تبدیل بشی،کاری که انجام میدی اینه که شروع به جدا کردن خودت از دیگران می کنی. شروع کردی تا ویژگی خاصی داشته باشی. تا زمانی که پیرو دیگران باشی،تا زمانی که یه تقلید کننده باشی،هیچ وقت بهترین تقلید کننده تو دنیا نمیشی.

من تو رو به  چالش  میکشم تا ارزش خودت رو پیدا کنی. همه این موضوع رو نمیبینند ، همه به تو ملحق نمیشن و تاییدت نمی کنند و همه نگرش تو رو نخواهند داشت. ضروری هست بدونی که تو فرد خاصی هستی. ضروریه که خودت رو با مردم هماهنگ کنی و اونها رو به کار خودت جذب کنی. افرادی که تشنه موفقیت هستند،افرادی که توقف ناپذیر و جسور هستند،افرادی که زندگی رو همونطور که هست نمی پذیرند و افرادی که بیشتر می خوان.

افرادی که با رویاهاشون زندگی می کنند برنده هستند اونها با رویاهاشون پیوند خوردند.

 افرادی که با رویاهاشون زندگی می کنند، افرادی هستند که  میدونند که اگه قرار هست اتفاقی بیفته به اونها بستگی داره.اگه می خواهید موفق تر باشید اگه می خواهید کاری انجام بدید که قبلا هرگز انجامش ندادید.دومین چیزی که ازت می خوام اینه که روی خودت سرمایه گذاری کنی.عقیده دیگران درباره زندگی تو نباید به واقعیت زندگیت تبدیل بشه.تو نباید زندگیت رو به شکل یک قربانی بگذرونی.حتی اگه با ناامیدی مواجه میشی باید در درونت به این موضوع ایمان داشته باشی ، که میتونم از عهدش بربیام!

حتی اگه دیگران این توانایی رو در من نبینند من باید به خودم ایمان داشته باشم.

این چیزی هست که به اون ایمان دارم و حاضرم برای اون بمیرم،ختم کلام.

مهم نیست تا چه اندازه بد هست یا چقدر بد میشه. من قصد دارم که انجامش بدم.می خوام که عقیده ای  رو ارائه بدم و می خوام که ممکن شدنی ها رو نمایش بدم.

 حالا می خوای که به مرحله بعد بری و بگی

می خوام نماینده مجلس بشم می خوام مهندس بشم می خوام دکتر بشم می خوام سخنران موفقیت بشم.بمن گوش کنید.

تو نمیتونی به این سطح برسی ،تو نمیتونی به اون سطح مالی که می خوای برسی تا زمانی که شروع به سرمایه گذاری روی خودت و افکارت نکنی.

 آیا کتاب نمی خوای؟!

من همه  شما رو به چالش می کشم تا به کتابخونه برید می خوام شهامت سرمایه گذاری بالایی داشته باشید.شجاعت تنها بودن رو داشته باشید،شهامت صرف ساعت هایی برای شناختن خود رو داشته باشید.وقتی تبدیل به کسی میشی که هستی ،وقتی تبدیل به فردی میشی که خلق شدی که باشی

تو بدنیا اومدی که کسی باشی که خودت اون رو طراحی می کنی. وقتی که تنها میشی کاری که انجام میدی اینه که شروع به جداکردن خودت از دیگران می کنی.

من تو رو به چالش می کشم تا خودت رو به مکانی برسونی که مردم آزارت ندند؟چرا؟ چون به شما مربوط نیست که چی اونها رو خوشحال میکنه.

چون تو در تلاشی که شکوفا بشی. در تلاشی که به سطح بالاتری برسی . ازت می خوام که روی ذهن وفکر خودت کار کنی. اگه هنوز درباره رویای خودت حرف میزنی ، اگه هنوز درباره اهداف خودت صحبت می کنی.و تا الان هیچ کاری انجام ندادی. فقط اولین قدم رو بردار. میتونی باعث افتخار پدرو مادرت بشی. باعث افتخار مدرست بشی .میتونی زندگی میلیون ها انسان رو تحت تاثیر قرار بدی و دیگه دنیا برات مثل قبل  نیست.چون قدم در این مسیر گذاشتی . هرگز اجازه نده کسی رویاهات رو ازت بدزده .

تو این راه نه شنیدی؟ دیگران نپذیرفتنت ؟ قرار ملاقاتی داشتی که کسی در اون حاضر نشد؟ یا افرادی بهت میگن روی من حساب کن ولی هیچ وقت انجامش نمیدند. چی میشه اگه نگرشی داشته باشیم که باعث آرامش ما میشه؟

هیچکس به تو اعتقادی نداره و تو دوباره و دوباره و دوباره شکست میخوری . روشنایی از میون میره.ولی تو هنوز دنبال رویای خودت هستی و هر روز اون رو مرور میکنی.

به خودت بگو این پایان کار نیست! تا زمانیکه پیروز بشم.

تو میتونی رویات رو زندگی کنی.

 

8 thoughts on “رویات رو زندگی کن.

  • مدیر سایت says:

   سلام
   میدونید که برای اینکه زندگی دلخواهتون رو داشته باشید باید عاشق خودتون باشید .برای هر حسی باید دلیلی داشته باشیم و برای دوست داشتن خودمون هم باید دنبال دلایلی باشیم که بتونیم خودمون رو دوست داشته باشیم و بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که فهرستی از کارهایی و چیزهایی که درباره خودتون دوست دارید تهیه کنید و بنویسید وروزانه مرورش کنید.شاید تعجب کنیدولی با کمی تفکر و بررسی میتونید لیستی از چیزهایی که دوست دارید ،در خودتون ببینید که کمک زیادی به دوست داشتن خودتون میکنه.مثلا من عاشق لبخندی هستم که همیشه روی لب من هست.عاشق نگاه مستقیم و بانفوذم هستم که به چشم طرف مقابلم دارم .عاشق اعتمادبنفسم در عمل انجام شده هستم و….
   بهترین جمله تأکیدی که میتونید بکار ببرید اینه که جلوی آینه برید و به خودتون بگید عاشقت هستم . دوست دارم. ازت خوشم میاد.
   والبته این کار بعد از تهیه لیست و ایجاد احساس حقیقی دوست داشتن در خودمون نتیجه میده.
   و موارد دیگه که به دوست داشتن خودمون کمک میکنه این آگاهیها هست که هر کدوم از ما منحصر بفرد هستیم و نمونه دیگه ای روی کره زمین چه گذشته و چه آینده از ما وجود نداره.
   اینکه ما اشرف مخلوقات عالم هستیم.
   اینکه خداوند بما در جهان اختیار تام داده و تنها موجودات مختارهستیم.
   اینکه برای رشد و پیشرفت انتهایی نمیشه برای ما متصور شد.و…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *