در هر شرایطی هستی به خدا توکل کن

فایل صوتی توکل (برای دانلود به انتهای صفحه مراجعه شود)

بنام خداوندی  که آسمانها و زمین در قبضه قدرتش است و هر چه  از او  بخواهیم اگر باور داشته باشیم به ما عطا میکند

دوست من

افرادی که به خدا ایمان دارند،چطوری عمل میکنند.

آیا همه شرایط برای آنها مهیا هست.

 تنها زمانی داستان زندگی که برای خودت تعریف کردی واقعی میشود  که به خدا ایمان داشته باشی، به کمکش، به قدرتش. و بدانی وقتی به قوانین آفرینش عمل میکنی، خالق جهان کمکت میکند.

اصلا ایمان یعنی چه؟ ایمان یعنی اعتقاد به قدرتی نادیدنی و باور کردن غیرممکن ها.

این نیرویی هست که باعث میشود  افرادی که با ایمان هستند ،بتوانند به چیزهایی برسند که عقل نمیتواند باورش کند.

اگه در دلت ذره ای شک داشته باشی که به  تصاویر ذهنی که برای موفقیتت در ذهنت قرار دادی،  میرسی،  به داستانی که برای زندگی ات تعریف کردی میرسی یا نه؟ داری به جهان فرکانس های ایجاد مانع برای خواسته هایت می فرستی.

هر چی ایمانت قویتر باشد،معجزات بیشتری درزندگیت مبینی. ایمان هم از باورهای ما می آید ولی ایمان جنسش از باور قویتر هست. باور وقتی خیلی قوی باشد به ایمان تبدیل میشود. و هر چه ایمانت بیشتر باشد، عوامل ظاهری جهان مادی و شرایط سختی که الان داری،نمیتواند ،مانعت بشوند.

دوست من اولین کاری که  باید برای رسیدن به خواسته هایت انجام بدهی ،این است که خودت را تجسم کنی که به خواسته هات رسیدی و ایمان هم داشته باشی که خداوند  هم  کمکت میکند .

در این مسیر به هیچ قدرتی بجز قدرت پروردگارمان تکیه نداشته باش.

خداوند خیر مطلق هست و همواره از او برای ما خیر وخوبی میرسد. این ایمان باعث میشود در سختی ها و مشکلات ناامید نشوی .

قدرت خداوند در وجود ما جاری هست و ما تکه ای از خدا هستیم و خداوند ما را  هم مثل خودش خلق کننده آفریده و خودش این قدرت را بما داده و اگه با وجود درونی مان و منبا هستی هماهنگ باشیم، همه تصاویر ذهنیمان و همه خواسته هایمان به واقعیت تبدیل میشوند.

و دوست من داستان زندگی که برای خودت تعریف میکنی،رویاهایی که داری،درخواستهایی که داری با کمک خودت هست که واقعی میشود.اگر میخواهی بدون هیچ تلاشی، خدا کارهایت را درست کند،فقط داری خودت را گول میزنی. خدا به افرادی کمک  میکند که به خودشان کمک میکنند.

باید کار خودت را انجام بدهی و باور داشته باشی که خداوند هم کمکت میکند و آنچنان کارهایت تحت تاثیر شوق رسیدن به خواسته هایت قرار میگیرد  که رفتارت را عوض میکند و ارتعاش های جدیدت ،افرادی که افکار مشابهی با تو دارند به سمتت تمایل پیدا میکنند. یک اتفاقات عجیبی برایت اتفاق میفتد و طوری میشود که نمیتوانی توضیح قانع کننده ای برای آنها پیدا کنی…

مثلا خانه نداری و تصویر ذهنیت داشتن خانه جدید هست و ایمان به خدا را هم در ذره ذره وجودت داری که حتما خداوند کمکت میکند و بدنبال خرید خانه هم میروی ،واین درحالی است که اصلا شرایط برای خرید خانه جورنیست ولی با رعایت این قوانین ، طوری شرایط جور میشود که اصلا فکرش را نمیکردی. مطمئنا راه تعیین کردن ،هم یکی از مواردی هست که در راه رسیدن به خواسته ها مانع ایجاد میکند. و خداوند در قران می فرمایند از جایی که گمان نمیبرند به آنها روزی میرسانم.

و دقیقا از جاهایی که گمان نمیبری،خداوند کمکت میکند. این بارها برای من اتفاق افتاده و بارها در زندگی خیلی از افراد دیدم که گفتند نمیدانیم چطوری ولی جور شد و تازه این درحالی است که همه این موارد در اکثر افراد ناآگاهانه رخ میدهد وحالا با کاربرد آگاهانه این موارد ، چقدر زودتر به خواسته هایتان میرسید.

بعضی مواقع شاید به نظر برسد که اوضاع بر وفق مراد نیست ونگرانی در شما بوجود بیاید که آیا در مسیر اشتباه هستم، شک به سراغت بیاید ولی مطمئن باش وقتی در ذهن ناخودآگاهت ،تصاویر دلخواهت را به خوبی حک کرده باشی، اینگونه نمیشود و راهی را میروی که به هدفت میرسی.

باید ایمانت دائمی و درونی باشد ،نه اینکه  در شک وتردید باشی. وقتی که مسیر سخت میشود باید تو هم سرسخت تر بشی و ایمانت به خدا بیشتر بشود.

من خیلی از داستان زندگی حضرت ابراهیم ع درس میگیرم و خیلی مطالعه در زندگیش را دوست دارم.

حضرت ابراهیم بعد ازینکه خداوند به او امر کرد هاجر وفرزندش اسماعیل را به صحرای دوری که الان مکه هست ببرد، چه احساسی داشت.

وقتی بچه خودش که خیلی دوستش داشت و همسرش را در آن بیابان رها کرد، چه احساسی داشت.

آیا میشود بغیر از توکل چیز دیگه ای برایش متصور شد. چقدر ایمانش به پروردگار زیاد بود. یقین داشت که خداوند همیشه برای بنده اش خیر میخواهد وبا آرامش کامل آنها را در بیابان رها کرد و دیدیم که خدا چه عزتی به هاجر واسماعیل داد  و چطور حفظشان کرد.

یا وقتی که نمرود میخواست حضرت ابراهیم ع ر بسوزاند، حضرت ابراهیم چه احساسی داشت، می خواهم این صحنه را تجسم کنی. چه چیز باعث شد اینقدر با آرامش باشد.

در سخت ترین شرایط هستی و از نظر عقل زمینی هیچ راهی برای رها شدن نیست، ولی با ایمانت وبا توکلت معجزه اتفاق میفتد.

و دوست من تک تک ما انسان ها  مقامی بزرگ نزد خدا داریم

تک تک ما انسان ها کسی بودیم که فرشته ها، به ما سجده کردند ، و خداوند از همه فرشته ها عهد گرفت که در خدمت انسان ها باشند و به انسان ها در رسیدن به کمال کمک کنند.

اینها را میگویم تا بدانی ،تو مقامت خیلی بیشتر از اینی هست که فکر میکنی.

تو قدرتت خیلی بیشتر از اینی هست که زانوی غم بغل کنی

که چیزی بخواهد تو را ناراحت کند.

تو خیلی قوی تر از آنی هستی که تصور میکنی.

پس با خودت بگو .تکرار کن.

من از خدا هستم و بنده او هستم و خداوند من را قوی خلق کرده، خدا من را جانشین خودش در زمین قرار داده

 خدا هیچ کس را برای شکست خوردن نیافریده ، این خودم بودم که تابحال مانع ترقی و کمال خودم شدم.

باید وظیفه ای که به من محول شده به انجام برسانم. خداوند پیشرفت من را می خواهد و نباید با نرسیدن به کمال، پروردگارم را ناراحت کنم. من به پروردگارم ایمان دارم ، مثل حضرت ابراهیم در آتش با آنکه همه عوامل مادی به ضرر او بود ولی ایمان به پروردگارش،آتش را برایش گلستان کرد، من به پروردگارم ایمان دارم.

دوست من

فقط روی خدا حساب باز کن،فقط از او  کمک بخواه، فقط دل به خدا ببند،حتی اگر بنده ای کمکت کرد،این را از خدا بدان،

درخواستی اگر از بنده او داری،در دلت بدان که خدا هست که همه کاره هست.

توکل یعنی کار را به خدا سپردن و جلو رفتن و نتیجه هر چه باشد به نفعت هست.

فقط باید ایمان داشته باشی بهش و در ته دلت باورش داشته باشی.

در اینصورت اگر باورت حقیقی باشد،خدا راه هایی در زندگی ات باز میکند،که هیچ وقت نمیتوانستی تصورش کنی.

برای دانلود فایل شماره یک توکل باکس زیر را پر کنید تا لینک دانلود به ایمیل شما ارسال شود:


15 دیدگاه برای “خودت رو در آغوش خدا قرار بده و به او توکل کن/فایل توکل

 1. hamid گفته:

  باسلام واحترام
  بسیاربسیارعالیست.
  من کلاکارهای شمارادنبال میکنم وبراستی که سنگ تموم گذاشتین.
  همین فایل ومطالبی که به رایگان دراختیارماقراردادین خیلی قیمتیه
  ومشخصه که دنبال پول نیستین.
  خلاصه بگم که خدابهتون عوض بدهد
  دمت گرم وامیدوارم به آرزوهاتون برسیدبطورکامل.ورستگارباشید
  خیلی خیلی ارادت وتشکرازشما
  دارم.
  والتماس دعا

 2. حسین گفته:

  با سلام
  این متن زیبا، بهترین و اثرگذارترین مطلب قانون جذبه
  وقتی ما به خدا ایمان و توکل خیلی قوی داریم،درواقع به منبع و مبدا هستی متصل میشیم ودر ما سکینه(آرامش عمیق،فرکانس آلفا و…) ایجاد میشه و یقین داریم که هر اتفاقی بیفته بهترین نتیجه رو برای ما در بر داره و تمام نیروهای مادی و معنوی با نیات و خواسته های درست ما همراه میشن

 3. فریدون گفته:

  سلام.خدا خیرت بده همین که مطالب را رایگان میذاری کلی ارزش داره.مطالب بسیار مفید و اثر گذار است ای کاش بزرگان و عالمان دینی هم به همین راحتی خدا را برای توده مردم معرفی میکردن و مردم با خدا( خالقشون)ارتباط صمیمانه تری داشتند.ممنون ازشما . بیشتر ازاین مطالب بذارین

 4. محمد گفته:

  سلام و درود خدا بر شما با مطالب عالیتون
  برای دانلود یا خواندن فایلهای دیگر چه کاری باید انجام داد لطفا راهنمایی کنید ممنون از شما و خدا پشت و پناهتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image